Biuro do wynajęcia Warszawa Centrum a koszty wynajmu lokali użytkowych

Biuro do wynajęcia Warszawa Centrum to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących lokalu użytkowego.

Biuro do wynajęcia Warszawa Centrum a malejące ceny najmu

Ceny nieruchomości najmu z roku na rok są coraz niższe. Korzyścią takiego rozwiązania są dla najemców, a czy dla wynajmujących? Z danych Wielkiej Giełdy Nieruchomości w ciągu ostatniego roku czynsze najmu stopniowo się obniżały na wszystkich dużych rynkach.

Na przykład we Wrocławiu miesięcznie zapłaci się średnio o 3 złotych mniej za metr kwadratowy najmowanego lokalu użytkowego, z kolei w naszej stolicy – Warszawie, ceny spadły o 2,50 złotych i ówcześnie trzymają się na poziomie średnio 60 złotych

Najmniejszą kwotę zanotowano w Krakowie, gdyż ceny z 42 złotych w zeszłym roku obniżyły się jedynie do kwoty 40 złotych obecnie, czyli jedynie o 2 złotych mniej.

Biuro do wynajęcia Warszawa Centrum, czyli porównanie gdzie najdroższy najem lokali?

Z praktyki wszyscy wiedzą, iż najdroższy najem lokali użytkowych jest zawsze w samym środku dużych miast, który wycenia się na około 150 – 200 złotych za metr kwadratowy. W Warszawie albo Krakowie ceny za wynajmowanie są o wiele droższe i przekraczają granicę ceny 300 złotych/m2.

O wiele taniej jest w okolicach centrum, gdzie za wynajem stawki mieszczą się w granicach ok. 60 – 90 złotych za metr kwadratowy. Oczywiście zdarzają się okazje cenowe propozycji wynajmu tanich lokali użytkowych w centrum miast, ale to naprawdę trzeba mieć szczęście.

Biuro do wynajęcia Warszawa Centrum, czyli zainteresowanie najmem lokali użytkowych spada. Jak to możliwe?

Doszło do tego, że polski rynek zaczyna się pomału nasycać innowacyjnymi nieruchomościami wielkopowierzchniowymi. Komercyjne galerie, głównie te starsze i o niskiej atrakcyjnej lokalizacji, także są zmuszone walczyć o każdego klienta.

Dzięki temu obniżają się czynsze i stają się coraz dostępniejsze nie tylko dla ogromnych firm zagranicznych, ale również dla producentów lokalnych. Są oni skłonni otwierać swoje placówki właśnie w dużych kompleksach handlowych.

Biuro do wynajęcia Warszawa Centrum szansą dla małego handlu

Pomimo tego, iż nadal mały handel ma małe szanse ze znanymi dyskontami, zauważa się, iż taką formą handlu rynek pomału nasyca się. W Polsce istnieje ówcześnie około 3600 dyskontów. Lokalni handlowcy pomału zaczynają się uczyć walczyć z wielką konkurencją.

Zaciekawieniem jest fakt, iż małe punkty handlowe otwierają swoją działalność właśnie obok dużych obiektów. W taki właśnie sposób sklepikarze starają się przyciągnąć kupujących dużych galerii, konkurując z nimi nie ceną, ale dobrą jakością swoich produktów.

Do zmniejszenia się zainteresowaniem i wynajmowaniem lokali użytkowych przyczynił się coraz większy handel przez internet. Obserwując poprzednie lata rozwój takiego handlu rozwija się zadziwiająco szybko. Przykładem takiej rzeczywistości jest coraz mniejsza ilość placówek bankowych bądź sieci operatorów komórkowych. Jednak można śmiało stwierdzić, że na szczególną uwagę zasługuje biuro do wynajęcia Warszawa Centrum.